Opinie SEOSEM24 o darmowych programach do sprawdzania plagiatu – który jest niezawodny?

Opinie SEOSEM24 o tym, kiedy stosować oprogramowanie antyplagiatowe?

Sprawdzanie plagiatu treści jest niezbędne, aby uniknąć kar ze strony Google i oferować czytelnikom wysokiej jakości treści. Aby dowiedzieć się, czy Twój tekst jest unikalny, możesz to zrobić dzięki wielu narzędziom online. Jednak jakość ich analizy jest zbyt często niepełna i nie pozwala na uzyskanie odpowiedniego wyniku. Aby ułatwić Ci zadanie, przetestowaliśmy kilkanaście darmowych programów antyplagiatowych. Odkryj top 3 programy antyplagiatowe według opinii SEOSEM24!

Ekspresowe streszczenie – czego dowiesz się z tego artykułu?

W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje o programach antyplagiatowych dostępnych online. Oto podsumowanie tego, co znajdziesz w dalszej części tego wpisu.

 • Kim są użytkownicy programów antyplagiatowych
 • : studenci, nauczyciele, redaktorzy stron internetowych, agencje marketingu cyfrowego i właściciele witryn.
 • Konsekwencje kopiowania i wklejania
 • : według Google witryna może zostać całkowicie usunięta z indeksu, jeśli nadużywa zduplikowanych treści.
 • Jaki jest tolerowany odsetek zduplikowanych treści
 • : 25% do 30% (liczba ta nigdy nie została jednak jednoznacznie potwierdzona przez Google).
 • Jak działa oprogramowanie antyplagiatowe
 • : wykrywanie zduplikowanych treści za pomocą sztucznej inteligencji.
 • Test bezpłatnego oprogramowania antyplagiatowego
 • : top 3 programy antyplagiatowe do analizy do 1000 słów.

Chcesz wiedzieć więcej na te tematy? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz

wiedzieć o oprogramowaniu do sprawdzania plagiatu i poznaj opinie SEOSEM24 na ten temat.

Plagiat jest uważany za oszustwo. Tak więc, czy to w sieci, czy w szkołach, jest to w dużej mierze karane. W rezultacie kilka profili użytkowników internetu bezwzględnie musi korzystać z oprogramowania antyplagiatowego. O kim mowa? Odpowiedź znajdziesz poniżej:

 • studenci – sprawdź, czy Twój tekst jest unikalny,
 • nauczyciele – dowiedz się, czy Twoi uczniowie wykonali kopiuj-wklej w swoich pracach,
 • redaktorzy i copywriterzy – sprawdź, czy Twoje treści są oryginalne,
 • agencja marketingu cyfrowego – upewnij się, że nie oferujesz swoim klientom zduplikowanych treści,
 • właściciel witryny – unikaj ukarania przez wyszukiwarki.

W SEOSEM24 specjalizujemy się między innymi w treściach dla sieci. W rezultacie poniższe informacje odnoszą się głównie do publikacji internetowych i niekoniecznie są istotne dla świata akademickiego.

Opinie SEOSEM24 o tym, jakie są zagrożenia związane z powielaniem treści w Internecie?

Bardzo trudno jest z całą pewnością stwierdzić wpływ zduplikowanych treści na Twoje organiczne rankingi. Rzeczywiście, jak to często bywa w SEO, poziom wiedzy opiera się zasadniczo na kilku oficjalnych publikacjach Google i doświadczeniu specjalistów. Zresztą fakty pokazują, że wierna kopia już opublikowanego tekstu może generować katastrofalne kary za widoczność strony w wyszukiwarkach.

Kopiowanie i wklejanie nie swoich treści – opinie SEOSEM24 o tym, jakie mogą być tego konsekwencje

Przekazywane informacje na ten temat są dość jasne i Ci, którzy tak robią, mają się czego obawiać. Nadużywanie zduplikowanych treści może doprowadzić do usunięcia z indeksu całej witryny. Jednak ta skrajna kara jest bardzo rzadko obserwowana. Z drugiej strony częściej zdarza się, że określone strony nie pojawiają się w SERP, co prowadzi do spadku ruchu organicznego.

Oto oficjalny dokument Google dotyczący zduplikowanych treści: https://developers.google.com/search/docs/advanced/guidelines/duplicate-content.

Jaki jest procent zduplikowanych treści tolerowanych przez Google?

O to najczęściej pytają nasi klienci! Po raz kolejny odpowiedź Google jest niejasna, a opinie są różne. Niemniej jednak, według nas, od 25% do 30% tekstów publikowanych w sieci jest podobnych. W SEOSEM24 bacznie analizujemy treści, jakie oferujemy naszym klientom i sprawdzamy by wszystkie miały od 98% (niektóre zdania takie jak „Skontaktuj się z nami”, „zadzwoń do nas” „Mamy produkty i usługi najlepsze w województwie” są częścią wielu artykułów) do 100% unikalnego tekstu.

Jak działa narzędzie do sprawdzania plagiatu online?

Niektóre programy antyplagiatowe są dość proste, podczas gdy inne są bardziej złożone. Wszystkie jednak oparte są na sztucznej inteligencji, która umożliwia porównywanie tekstów w niezwykle krótkim czasie. Oto cztery rodzaje narzędzi, których możesz użyć:

 • porównanie dwóch treści,
 • analizowanie treści z adresu URL,
 • wyszukiwanie plagiatu z podanego tekstu (kopiuj-wklej treść do sprawdzenia lub dodanie pliku),
 • wyszukiwanie podobieństw w tekście z treściami offline.

Pamiętaj, że oprogramowanie antyplagiatowe, które znajdziesz poniżej, niekoniecznie odpowiada tym czterem kryteriom. Rzeczywiście, w przypadku publikacji przeznaczonej do sieci, interesuje nas głównie porównanie z tekstami internetowymi. Ponadto kontrola ta powinna być najlepiej przeprowadzona przed publikacją i porównaniem z maksymalną liczbą treści online. W rezultacie bezpłatne narzędzia oferowane w dalszej części tego artykułu umożliwiają dostarczenie nieopublikowanego tekstu i porównanie go z największą liczbą stron internetowych zaindeksowanych przez wyszukiwarki.

W jaki sposób działa program antyplagiatowy?

Kiedy korzystasz z narzędzia do sprawdzania plagiatu online, najpierw dostarczasz mu tekst (wklejasz go lub przesyłasz dokument), dla którego chcesz poznać poziom unikalności. Narzędzie następnie porówna te treści ze wszystkimi dostępnymi w swojej bazie danych. Następnie oferuje raport z oceną plagiatu i szczegółową analizą Twojego tekstu. Podświetlone zdania odpowiadają wtedy zduplikowanej treści. Masz również dostęp do znalezionych źródeł, które mają wysoki współczynnik podobieństwa.

Najlepsze darmowe narzędzia do sprawdzania plagiatu

Przetestowałem kilkanaście programów antyplagiatowych w internecie, aby zaoferować Ci tylko te, które uważam za najskuteczniejsze. Zauważ, że nie wszystkie narzędzia, których użyłem, nie są wymienione poniżej. Rzeczywiście, ich zdolność analityczna nie była już konkurencyjna, a oferowane funkcje były ograniczone. Tutaj znajdziesz tylko te najlepsze! Oto kryteria, jakie stosowałem do wybrania ich:

 • łatwość użycia,
 • długość tekstu w wersji darmowej,
 • płatne opcje,
 • dodatkowe funkcje,
 • szybkość kontroli,
 • trafność wyników.

Aby zapewnić dokładność proponowanych wyników, przeanalizowałem tekst opublikowany 6 miesięcy temu na blogu SEOSEM24.

PrepostSEO – najlepsze narzędzie do sprawdzania plagiatu według opinii SEOSEM24

PrepostSEO Plagiarism Checker to oprogramowanie antyplagiatowe, które pozwala przeanalizować do 1000 słów na tekst w darmowej wersji. Oferowanych jest jednak kilka płatnych subskrypcji, aby rozszerzyć kontrolę plagiatu. Ponadto pozwala usunąć wiele reklam, które negatywnie wpływają na wygodę użytkownika witryny. Pamiętaj, że jeśli używasz darmowego oprogramowania i masz w przeglądarce rozszerzenie do blokowania reklam, musisz je wyłączyć, aby uzyskać dostęp do narzędzia.

Test narzędzia PrepostSEO Plagiarism Checker

Analizując tekst już opublikowany na naszym blogu SEOSEM24, uzyskuję wynik 100% podobieństwa (jest to jedyne ze wszystkich testowanych narzędzi, które wyłapało tak duży plagiat) w bardzo rozsądnym czasie (około minuty). Co więcej, chociaż interfejs jest częściowo przetłumaczony na język polski, jest bardzo łatwy w użyciu. Zdecydowanie według opinii SEOSEM24 to najlepsze narzędzie do sprawdzania plagiatów.

Test plagiatu z PrepostSEO

Aby porównać zawartość, możesz po prostu skopiować i wkleić swój tekst, upuścić plik lub przenieść go z Dysku Google. Nie możesz jednak indeksować z adresu URL, co może nieco spowolnić indeksowanie, jeśli Twoje treści są już online.

Witryna oferuje również narzędzie do parafrazowania. Niestety, przeformułowane słowa zostały zastąpione przypadkowymi synonimami, a treść stała się zupełnie nieczytelna. W ten sposób gwarantują unikalny tekst, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę godną ubolewania jakość redakcyjną zapewnianą przez to narzędzie!

Duplichecker – kolejne narzędzie sprawdzające plagiaty

Dupli Checker to bezpłatne oprogramowanie antyplagiatowe może przeanalizować do 1000 słów bez subskrypcji, co już jest dobre, aby wiedzieć, czy Twoje treści są unikalne. Miesięczne użycie nie jest ograniczone, więc możesz podzielić swój tekst na kilka tysięcy słów, aby sprawdzić całość. Niemniej, jednak jeśli Twoje treści są bardzo długie, dostępny jest duży wybór płatnych formuł (do 25 000 analizowanych słów na tekst). Z drugiej strony oferty są tak liczne i słabo wyjaśnione, że nie jestem w stanie podać dokładnej ceny.

Kontrola naszego splagiatowanego tekstu okazała się bardzo dobra. Z wynikiem 96% podobieństwa uważam, że narzędzie dobrze wykonało swoją pracę i spełnia potrzeby użytkownika. Czas analizy był jednak dość długi (około dwóch minut), co może szybko stać się niepokojące, jeśli masz do wykonania wiele testów antyplagiatowych. Ponadto powtarzające się captcha i niechlujny interfejs, negatywnie wpływają na ogólne wrażenia.

Test plagiatu z Duplicheckerem

Aby kontrolować zawartość, możesz bezpośrednio wkleić swój tekst lub przesłać plik. Masz również możliwość sprawdzenia plagiatu dowolnej strony internetowej, po prostu wpisując jej adres URL.

Dodatkowe narzędzia są również dostępne w darmowej wersji. Możesz sprawdzić gramatykę lub przeformułować treść, aby była unikalna. Analiza gramatyczna okazała się zadowalająca, ze szczególnym uwzględnieniem uwag dotyczących powtórzeń. Z drugiej strony przeformułowanie splagiatowanego tekstu było katastrofalne. Wydaje się zatem, że ta opcja nie jest jeszcze za bardzo dostępna.

Search Engine Reports – 3 z narzędzi do sprawdzania plagiatu

Za darmo Search Engine Reports pozwala przeanalizować plagiat tekstu o długości 1000 słów. Możesz też skorzystać z płatnej wersji zwiększającej liczbę słów do sprawdzenia plagiatu. W każdym razie oprogramowanie jest bardzo łatwe i w pełni przetłumaczone na język polski.

Splagiatowany artykuł wykorzystany w teście uzyskał wynik 96%, co jest bardzo trafne. Z drugiej strony uzyskanie dostępu do raportu zajęło prawie cztery minuty, co jest bardzo powolnym wynikiem w porównaniu z innymi testowanymi narzędziami. Ale ponieważ wynik jest bardzo spójny, sugeruję mimo wszystko również wypróbowanie tego narzędzia.

Opinie SEOSEM24 na temat darmowych narzędzi do sprawdzania unikalności tekstu

Darmowe oprogramowanie antyplagiatowe, które wyróżniło się w tym teście, pozwala szybko sprawdzić, czy Twoje treści są unikalne. Odpowiednie i łatwe w użyciu, są szczególnie wydajniejsze niż ich konkurenci pod względem jakości wyników analizy i długości tekstów, które możesz sprawdzić.

Z drugiej strony narzędzia uzupełniające okazały się bardzo rozczarowujące, zwłaszcza jeśli chodzi o przeformułowanie tekstu. W każdym razie nie o tym pisaliśmy, nawet jeśli miałoby to niezłą wartość dodaną. Jeśli więc odkryjesz, że Twój tekst jest plagiatem, będziesz musiał samodzielnie wprowadzić zmiany, aby treść była wyjątkowa.

Czy korzystałeś już z tych narzędzi? Czy znasz jakieś inne? Podziel się swoim ulubionym narzędziem antyplagiatowym, abyśmy mogli je wypróbować. Jeśli spełnią kryteria testu, chętnie dodamy je do tego artykułu! Chcesz powierzyć nam sprawdzenie swoich tekstów, unikalności lub zlecić napisanie artykułów na bloga, lub opisów produktu do sklepu? Skontaktuj się z nami tel: 533 543 333 lub mail: [email protected] – odwiedź naszą stronę SEOSEM24 lub poczytaj naszego bloga.