Jak zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe w marketingu?

Zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego jest kluczowe w każdej branży, także w marketingu. Najczęściej przed tym problemem stoją absolwenci studiów, studenci bądź osoby, które planują się przekwalifikować. Gdzie szukać praktyk, ofert stażu czy pierwszej pracy?

Jak znaleźć pierwszą pracę lub staż w marketingu?

W większości ofert pracy można przeczytać, że poszukiwane są osoby z pewnym doświadczeniem zawodowym. Pozostaje jednak kwestia tego, jak właściwie zdobyć to doświadczenie? Otóż możliwości jest wiele – możemy na przykład szukać ofert praktyk na stronach internetowych agencji marketingowych.

Często prowadzą one nabór ciągły i stale przyjmują nowych praktykantów. Dobrym rozwiązaniem będzie również:

  • przeglądanie portali z ogłoszeniami o pracę,
  • zarejestrowanie się w urzędzie pracy,
  • odwiedzenie uczelnianego biura karier.

Coraz częściej praca w marketingu ma charakter nie tylko stacjonarny, ale również zdalny, co daje jeszcze więcej możliwości nawet osobom początkującym. Warto więc szukać jej nie tylko na terenie swojego miasta czy województwa, a w całej Polsce – być może okaże się, że będziemy zdobywać doświadczenie zawodowe, pracując online.

Co istotne, pierwsza praca czy praktyka zawodowa najczęściej nie są dobrze płatne. Praktyki czy staże w ogóle nie muszą być płatne – student czy absolwent, zgodnie z prawem, może odbywać je za darmo. Dlatego też pierwszą pracę w zawodzie warto podjąć już na studiach, tak aby zaraz po nich móc pochwalić się pracodawcy cennym doświadczeniem zawodowym. Na chwilę obecną ofert nie brakuje – dotyczy to zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych pracowników.